حمل و جابجایی

بعد از جمع آوری و بسته بندی لوازم موجود در محل و بسته بندی و ایمن سازی آن ها نوبت به جابه جائی و انتقال لوازم به محل جدید میرسد.با توجه به اهمیت رعایت نکات اصولی در نحوه بارگیری ، حمل و تخلیه لوازم میبایست همواره به این نکته توجه داشت که از نیروهای آموزش دیده و متخصص در امر حمل و نقل استفاده شود که ما با توجه به همکاری با تیم های آموزش دیده و با تجربه در زمینه حمل و نقل میتوانیم این مهم را بری شما میسر سازیم. لازم به ذکر است خدمات حمل و جابه جائي در صورت بسته بندی لوازم توسط این مجموعه قابل ارائه میباشد.

حمل و جابه جایی وسایل منزل عموما با مشکلات کوچک و بزرگ و گاها بروز خسارت همراه است . برای جلوگیری از بروز این مشکلات و یا خسارات احتمالی باید به نکات مهمی که در ظاهر ساده به نظر می آیند توجه کنید.

برای اینکه بتوانید وسایل منزل خود را به سلامت از یک محل به محل دیگر انتقال دهید باید بتوانید در ابتدا وسایل موجود را به درستی از هم تفکیک کرده و آن ها را برای جابه جایی آماده کنید . وسایل موجود در خانه به طور کلی به دو بخش وسایل خرده ریز و وسایل بزرگ تقسیم میشوند .

وسایل خرده ریز به آن دسته از وسایل گفته میشود که دارای اندازه و حجم کمی باشند و وزن آن ها خیلی زیاد و سنگین نباشد. همان طور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد برای انتقال و جابه جایی لوازم خرده ریز باید حتما آن ها را داخل کارتن های متناسب با ابعاد و و وزن مناسب آن ها قرار داد .

توجه به این نکته بسیار مهم و ضروری میباشد که حتما قبل از قرار دادن وسایل خرده ریز داخل کارتن ، به وزن و ابعاد ان وسیله توجه شود ، به طور مثال برای جابه جایی کتاب های داخل کتابخانه تان باید حتما از کارتن های کوچک و یا استاندارد حمل کتاب استفاده کنید چرا که اگر از کارتن های بزرگتر استفاده کنید مجبورید برای پر کردن آن ها تعداد زیادی کتاب داخل کارتن قرار دهید و این باعث میشود که کارتن ها بسیار سنگین و حمل و جابه جایی آن ها هم برای شما و هم برای کارگران باربری سخت و گاها باعث بروز خسارت شود . در رابطه با لوازم بزرگ و سنگین نیز باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید تا با کمترین مشکل و به بهترین شکل کار حمل و جابه جایی آن ها را به انجام برسانید.

۱) کم کردن حجم وسایل بزرگ تا حد امکان

یکی از مهمترین اصول در حمل و جابه جایی وسایل بزرگ کم کردن حجم آن ها تا حد امکان میباشد . معمولا این موضوع در باره وسایلی از قبیل تختخواب ، لوستر ، میز ناهارخوری ، بوفه های بزرگ ، آئینه و کنسول و سایر وسایل موجود در خانه که دارای حجم و وزن زیادی هستند و امکان جدا کردن بعضی از قسمت های آن ها وجود دارد ، اجرایی خواهد بود .

۲) آماده سازی مسیر انتقال وسایل

وسایل اضافی که در طول مسیر تردد شما برای انتقال وسایل بزرگ از داخل خانه تا ماشین حمل و یا بلعکس وجود دارد میتواند تا حد زیادی کار انتقال وسایل حجیم و سنگین شما را پیچیده تر و سخت تر کند. معمولا در راهپله آپارتمان ها وسایلی از قبیل گلدان ، جاکفشی و سایر وسایل معمول وجود دارد که حتما باید قبل از شروع انتقال و جابه جایی وسایل فکری به حال آن ها کنید.

۳) وسیله حمل و نقل خود را به درستی انتخاب کنید

برنامه ریزی برای انتخاب وسیله حمل و نقل مورد نیاز میتواند گاهی اوقات هم در جلوگیری از آسیب دیدن وسایل مهم باشد و هم در مدیریت کردن هزینه حمل و جابه جایی وسایل . به طور مثال اگر شما برای حمل و جابجایی وسایل مورد نظرتان نیاز به یک خاور داشته باشید و بخواهید تمام آن وسایل را با وانت حمل کنید احتمالا هم وسایل شما دچار آسیب خواهد شد و هم اینکه شما به جای پرداخت یک هزینه بابت خاور و کارگر ، باید دو یا حتی سه بار هزینه حمل و هزینه کارگر بپردازید که قطعا از هزینه یک خاور بیشتر خواهد شد. برعکس این موضوع نیز صدق میکند و باری که باید با وانت حمل شود را نباید با یک خاور حمل و جابه جا کنید پس حتما قبل از تماس با شرکت حمل مورد نظرتان برآورد درستی نسبت به فضای مورد نیاز برای انتقال وسایل خود انجام دهید.

۴) از تجهیزات مناسب استفاده کنید

همانطور که بارها در مقالات قبلی ذکر کردیم جابه جایی وسایل بزرگ و سنگین را به تنهایی انجام ندهید. با توجه به اهمیت سلامتی و مشکلاتی که جابه جایی نادرست وسایل میتواند برای سلامتی شما به وجود آورد پیشنهاد اول ما این است که حتما برای حمل و نقل و جابه جایی وسایل بزرگ و سنگین کارگران حرفه ای و کاربلد را به خدمت بگیرید . اگر به هر دلیلی دسترسی به چنین افرادی ندارید سعی کنید از حضور دوستان و آشنایان خود استفاده کنید . به هر حال اگر کار انتقال و جابه جایی وسایل را خودتان انجام میدهید حتما از ابزار مخصوص این کار از قبیل چرخ های مخصوص حمل (ترالی) ، بند های لیفت که مخصوص بلند کدن وسایل سنگین است و ... استفاده کنید تا سلامتیتان به خطر نیافتد.

۵) بهترین و ایمن ترین مسیر را انتخاب کنید

با توجه به وجود ترافیک در اکثر ساعات و خیابان های شهر سعی کنید با استفاده از امکانات راهنمای مسیر که در دسترس است بهترین و خلوت ترین مسیر را انتخاب کنید. ضمنا حتما به این نکته توجه کنید که در انتخاب مسیر خود از خیابان ها و کوچه هایی که خرابی و دست اندازهای کمتری دارند تردد کنید تا احتمال بروز خسارت را کاهش دهید.

با توجه به تمام نکاتی که گفته شد شما برای انجام درست حمل و نقل وسایلتان باید فاکتورهای زیادی را رعایت کنید تا احتمال بروز خسارت را به حداقل و سلامت وسایل خود را حفظ کنید .البته همیشه موارد پیش بینی نشده و شرایط خاصی در هر جابه جایی وجود دارد که برای کنترل درست آن نیاز به تجربه ، تخصص و البته تجهیزات لازم میباشد.

ایزی پک به عنوان تنها شرکت فعال در حوزه اجرا و مدیریت خدمات جابه جایی لوازم منزل از شروع تا پایان این امکان را به شما خواهد داد که تمامی مراحل حمل و جابه جایی خود را به صورت پروزه ای برون سپاری کرده و بدون داشتن کوچکترین دغدغه و استرسی جابه جایی خود را به پایان رسانید. خدمات منحصر به فرد ما میتواند راه حل مشکلات شما در انجام جابه جائیتان باشد .

حمل و جابه جایی لوازم منزل صرف نظر از تحمیل خستگی و مشکلات بدنی میتواند دغدغه های دیگری از قبیل بروز خسارات مالی ، استرس و فشارهای عصبی و ... را برای شما به همراه داشته باشد ، البته ما با راه حل های اجرایی که در طول مراحل انجام خدمات خود ارائه خواهیم داد لذت یک جابه جایی متفاوت را برای شما به ارمغان خواهیم آورد . جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات تخصصی اسباب کشی ایزی پک با ما تماس بگیرید .