مقالات

نکات و اصول بسته بندی اسباب کشی

اصول بسته بندی اسباب کشی

قبل از اسباب کشی ما نیاز به بسته بندی وسایل و اثاثیه منزل داریم. برای اینکه بتوانیم اسباب کشی بی دردسر و مطمئنی داشته باشیم لازم است که نکاتی را  رعایت کنیم. بسته بندی اسباب کشی

 

در زیر برخی از نکات و اصول بسته بندی اسباب کشی شرح داده شده است :

– در وهله اول باید وسایل مورد نیاز اسباب کشی است را تهیه کنیم . برای هر اسباب کشی ما نیاز به کارتن مخصوص اسباب کشی ، سلفون، بابل رول، چسب و … داریم .سعی کنید کارتن وسایل برقی مانند تلوزیون، سیستم صوتی، مایکروفر و سایر وسایل برقی منزل را پیدا کنید و آنها را با کارتن خودشان بسته بندی کنید تا از محکم بودن آن ها مطمئن شوید. شرکت ایزی پک کارتن​های مخصوص بسته بندی اسباب و اثاثیه منزل و دیگر تجهیزات بسته بندی اثاثیه منزل را با قیمت​های مناسب برای شما فراهم نموده است.

 

نکات و اصول بسته بندی اسباب کشی

نکات و اصول بسته بندی اسباب کشی

 

– برای بسته بندی اسباب و اثاثیه منزل، از کارتن اسباب کشی مناسب با سایز مناسب و در حداکثر سه سایز استفاده کنید. سعی کنید از کارتن های هم سایز و در سایز مناسب​ استفاده نمایید تا حمل کارتن ها به راحتی ممکن باشد .در زمان چیدمان در داخل ماشین از حداکثر فضای داخلی ماشین استفاده نمایید.

– چند روز قبل از اسباب کشی شروع به بسته بندی اسباب منزل کنید. یکی از مهمترین اصول بسته بندی وسایل برای اسباب کشی شروع به موقع و عدم تعویق بسته بندی است. هرچقدر بسته بندی وسایل منزل را زودتر آغاز نمایید کارها را سازمان یافته تر و با استرس کمتر انجام می دهید.بسته بندی اثاثیه منزل را اولویت بندی کنید. بسته بندی اثاثیه منزل را با وسایلی که در این فصل نیاز ندارید و یا وسایلی که تا روز اسباب کشی به آنها نیاز پیدا نمی​کنید مانند کتاب​ها، تابلوها، ظروف و وسایل تزیینی و … آغاز کنید.

– بسته بندی را اتاق به اتاق انجام دهید تا از سر درگمی خلاص شوید. برای داشتن نظم و سازماندهی بیشتر با بسته بندی از یک اتاق شروع کنید و پس از پایان یافتن آن به سراغ اتاق بعدی و به همین ترتیب پس از پایان هر قسمت به سراغ بسته بندی اثاثیه قسمت بعدی منزل بروید.

– وسایل داخل کشوها بهتر است در کارتن ها و به صورت بسته بندی جا به جا شوند. وسایل شکستنی و هر وسیله ای که ممکن است بر اثر جابجایی و حرکت اسیب ببیند یا بریزد(مانند مایعات) و یا باعث خرابی یا کثیفی سایر وسایل داخل کشو گردد را از کشو خارج و در کارتن بسته بندی نمایید.

اما وسایلی مانند لباس، ژاکت، پتو، حوله و از این قبیل وسایل را می توان در داخل خود کشو بدون نیاز به کارتن و بسته بندی جابجا نمود.

 

نکات و اصول بسته بندی اسباب کشی

نکات و اصول بسته بندی اسباب کشی

 

– بسته بندی بصورت وسایل هم جنس صورت گیرد. از دیگر نکات و اصول بسته بندی اسباب کشی  قرار دادن وسایل مشابه و هم جنس در داخل یک کارتن است. به عنوان مثال ظروف چینی و مسی را کنار هم در داخل یک کارتن قرار ندهید.

– وسایل مربوط به هم در یک کارتن قرار گیرند. وسایل مرتبط به هم یا جفت را در کنار هم و در یک بسته قرار دهید تا از گم شدن آنها و یا جستجوی همه کارتن​ها برای یافتن آنها جلوگیری نمایید.

برای مثال گیره​ ها، سربند ،جفتی ،گونیا و سایر متعلقات چوب پرده را در داخل یک کیسه قرار دهید و ترجیحا آن را به خود پرده یا چوب آن وصل نمایید تا پس از باز کردن کارتن ها در خانه جدید، برای پیدا کردن وسایل مرتبط با مشکل روبرو نشوید.

– لایه اضافی در کارتن وسایل شکستنی قرار دهید. حتما در کف کارتن وسایل شکستنی برای انعطاف پذیری و ضربه گیری بیشتر چند لایه کاغذ یا روزنامه قرار دهید و بعد وسایل را داخلش قرار دهید.

– بر روی کارتن وسایل شکستنی حتما شکستنی بودن آن را بصورت بزرگ نوشته و به پرسنل باربری در هنگام حمل نیز شکستنی بودن آنها را اعلام نمایید.

– ابعاد کارتن اسباب کشی از اهمیت زیادی برخوردار است. بهتر است که وسایل شکستنی را در کارتن​های بزرگ قرار ندهید و از قرار دادن تعداد زیادی وسایل شکستنی در یک کارتن پرهیز نمایید.

اسباب و اثاثیه به داخل کارتن ها باید با اصول چیده شوند. ظروف و وسایل سنگین تر را درکف کارتن قرار دهید و وسایل سبکتر را به ترتیب در بالای آن قرار دهید.

– فضاهای خالی کارتن ها را حتما پر کنید. در کارتن​هایی که وسایل شکستنی را قرار داده اید فضاهای خالی را با تکه​های کاغذ، روزنامه، حوله، پتو و … بپوشانید  تا وسایل شکستنی در داخل کارتن جایی برای تکان خوردن نداشته باشند و سالم بمانند.

– حتی الامکان سعی کنید از بار اضافی در داخل کارتن ها خودداری کنید. بیش از ظرفیت کارتن در آن وسیله قرار ندهید طوری که درب کارتن براحتی بسته شود همچنین برای وسایل سنگین مانند کتاب​ها از کارتن​های کوچک استفاده کنید.

 

نکات و اصول بسته بندی اسباب کشی

نکات و اصول بسته بندی اسباب کشی

 

 

پیشنهاد می​کنیم برای محافظت از وسایل خود از کارتن​های ۵ لایه مخصوص اسباب کشی استفاده نمایید.پس از قرار دادن وسایل منزل در کارتن ،درب زیر و دور تا دور آن را حتما با چسب​های ۵ سانتی پلمب نمایید.

– سعی نمایید به جای استفاده از کارتن​های ضعیف سوپرمارکت​ها یا کارتن​های موز برای قرار دادن اثاثیه منزل در آن از کارتن​های ۵ لایه مقاوم مخصوص اسباب کشی استفاده نمایید تا از آسیب رسیدن به وسایلتان جلوگیری نمایید.

– ما به شما توصیه می کنیم وسایل آسیب پذیر مانند لیوان​ها، بشقاب​های شیشه ای و چینی، آینه و تابلوها، قاب​های عکس، آباژور، مجسمه​ها، وسایل دکوری و … را پیش از قرار دادن در کارتن بوسیله نایلون​های حباب دار، کاغذ یا روزنامه بسته بندی نموده تا به هم برخورد نکنند و سپس داخل کارتن قرار دهید.

– در صورتیکه خودتان وقت و یا تجربه کافی برای این کار را ندارید پرسنل آموزش دیده و با تجربه شرکت ایزی پک می توانند در امر بسته بندی شما را یاری کنند. این نیروها از مهارت بالایی در بسته بندی اثاثیه منزل برخوردار هستند و می توانند با دقت بالایی وسایل منزل شما را بسته بندی نمایند.

– یکی دیگر از اصول بسته بندی وسایل برای اسباب کشی عدم استفاده از روزنامه برای بسته بندی تابلوهای نقاشی است زیرا ممکن است جوهر مربوط به روزنامه باعث لک شدن یا آسیب دیدن اثار هنری شما گردد.

 

نکات و اصول بسته بندی اسباب کشی

نکات و اصول بسته بندی اسباب کشی

 

– بر روی هر کارتن لیست محتویات آن و مکان آن در خانه جدید را یادداشت نمایید(مانند اتاق، آشپزخانه و …) تا در روز اسباب کشی پرسنل باربری کارتن​های هر اتاق را به سرعت به محل خود ببرند و لازم نباشد خودتان برای جابجایی جعبه​ها وقت و نیرو بگذارید.

– سعی کنید مکان هر کارتن را در هر ۴ طرف کارتن یادداشت نمایید تا در روز اسباب کشی بتوانید به سرعت مکان هر کارتن را پیدا کنید و همچنین بر روی کارتن وسایل شکستنی با فونت درشت شکننده بودن آنرا یادداشت و به پرسنل باربری نیز اطلاع دهید.

– اگر کشوی میز کامپیوتر، میز مطالعه، کنسول یا کمد​های شما قفل ندارند برای جابجایی و به جهت جلوگیری از بیرون آمدن و آسیب دیدن کشوها در زمان حمل آنها را با چند لایه چسب ۵ سانتی متری به بدنه میز وصل نمایید.

نکته آخر از اصول بسته بندی وسایل برای اسباب کشی ، مربوط به قرار دادن کارتن​های هر قسمت از منزل  در کنار هم است برای مثال کارتن های آشپزخانه را در کنار هم بچینید تا زمانیکه کارگران آنها را در کامیون قرار می دهند کارتن ها در کنار هم باشند و در نتیجه در زمان تخلیه پرسنل باربری آنها را براحتی به محل مورد نظر شما می برند.

 

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید . ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

به این مقاله چند ستاره میدین؟
[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
, , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ایزی پک

ایزی پک نام شرکتی است که بنای آن ۱۱ سال پیش به واسطه همکاری دوستانه با یکی از سفارتخانه های داخل ایران گذاشته شد. این مجموعه فعالیت خود را با انجام خدمات مربوط به جا به جایی و بسته بندی لوازم شخصی دیپلمات های مقیم در ایران آغاز کرد ، که این امر باعث شروع همکاری با شرکت های اروپائی که سالها در زمینه بسته بندی لوازم و خدمات جا به جایی فعالیت میکردند شد و تجربیات و آموزه های حرفه ای بسیاری را برای همکاران ما در این مجموعه به ارمغان آورد.

شماره تماس : 100 30 227 – 021

سبدخرید