بسته بندی وسایل منزل
شرکت بسته بندی وسایل منزل
۱۳۹۶-۱۲-۲۲
اسباب کشی و بسته بندی وسایل منزل
نحوه صحیح اسباب کشی
۱۳۹۷-۰۴-۰۴
نمایش همه
اسباب کشی آسان | بسته بندی وسایل منزل

اسباب کشی آسان | بسته بندی وسایل منزل

چگونه اسباب کشی آسان و بی دردسری داشته باشیم؟

اسباب کشی کار سختی است و تصور آن سخت تر ، اما چاره ای وجود ندارد. با خواندن مطالب زیر به راحتی میتوانید یک اسباب کشی آسان و بی دردسری داشته باشد.
قبل از شروع اسباب کشی ، باید از چند هفته قبل به فکر تهیه کارتن و لوازم برای اسباب کشی باشید . وسایل سنگین مثل کتاب را در کارتن های کوچک قرار دهید تا حمل آن راحتر باشد ولی میتوانید وسایل سبک مثل پتو ، بالش و لحاف را در کارتن های بزرگ یا در بسته بندی های بزرگ که از جنس کتان است قرار دهید و به این صورت حمل آنها برای شما بسیار آسان خواهد بود. بهترین کار بعد از بسته بندی وسایل این است که به وسیله برچسب بر روی هر کارتن محتویات آن و مکان مربوطه را یادداشت و روی آن بچسبانید.

بهتر است که بسته بندی وسایل یک قسمت از خانه به طور کامل تمام شود و بعد از اینکه این کار را انجام دادید به محل دیگر خانه رفته و اقدام به بسته بندی کنید با این کار به راحتی میتوانید از آشفتگی و به هم ریختگی اوضاع جلوگیری کنید ٬ برای اینکه بسته بندی تمام قسمت های خانه در مدت زمان کم انجام شود میتوانید هر فرد را در خانه مسئول یک بخش کنید تا کارها سریع تر انجام بگیرد. بعد از انجام مرحله جمع آوری و بسته بندی نوبت به حمل و جابه جائی اثاثیه منزل می رسد .
در حین اسباب کشی وسایل منزل ٬ شخصی را در منزل جدید قرار دهید تا کارگرها را راهنمایی کند و وسایل هر قسمت را با توجه به اطلاعات روی برچسب های رنگی کارتن ها  ، آن ها را در جای مناسب خود قرار دهد.
همیشه به یاد داشته باشید که چیدن وسایل آشپزخانه در پروسه اسباب کشی ، در اولویت قرار دارد و بعد از اینکه چیدمان آشپزخانه را انجام دادید میتوانید به سراغ بخش های دیگر خانه بروید.

همانطور که موقع جمع آوری وسایل و بسته بندی آنها ، هر قسمت از خانه را به فردی سپردیم ، هنگام انتقال وسایل  به خانه جدید میتوانید هر فرد را مسئول بخشی از خانه کرده و یا وسایل شخصی هر کسی را به خودش دهید تا آنها را به سلیقه خودش بچیند . هیچ وقت بدون مشخص کردن جای وسایل آنها را باز نکنید.
وسایل یا لباس های آویز را زودتر در محل خود قرار داده تا هم از چروک شدن آنها جلوگیری شود و هم خانه جدید زودتر منظم شود.
وسایل بزرگ مثل مبلمان را در گوشه ای از خانه قرار داده تا از بهم ریختگی خانه جلوگیری کرده و از باقی فضا به بهترین شکل ممکن نهایت استفاده را ببرید.

 

ترفندهای بسته بندی وسایل منزل در کمترین زمان

مطمئنا بعد از اسباب کشی آنقدر خسته هستید که دیگر توانایی کار کردن و جابه جایی وسایل را نخواهید داشت.
شما نیاز دارید که به راحتی به وسایل ضروری خود دسترسی داشته باشید که این وسایل شامل لباس هایی است که برای رفتن به سر کار به آن احتیاج دارید و همچنین وسایل آرایشی و بهداشتی مانند صابون ٬شامپو ٬مسواک و… .  بهترین کار این است که قبل از اسباب کشی تمامی وسایل شخصی و مورد نیاز خود را جدا و در یک کارتن مشخص شده قرار دهید .

در هنگام اسباب کشی بهتر است که وسایل شکستنی را مثل (ظروف ٬ بلور و…) در بین لباس های خود قرار دهید.
قبل از آنکه به خانه جدید بروید میتوانید در خانه خود حضور پیدا کرده و حمام و آشپزخانه را تمیز کنید ٬شما بعد از یک اسباب کشی سخت نیاز به یک دوش آب گرم دارید.
در هنگام اسباب کشی بشقاب ها را به صورت عمودی در داخل جعبه قرار دهید زیرا در این حالت احتمال کمتری وجود دارد که بشقاب ها بشکند.
برای بسته بندی مبلمان و میز ناهارخوری از پلاستیک های حبابدار استفاده کنید تا در هنگام اسباب کشی آسیب نبینند.
از کیسه های نایلونی زیپ دار  برای نگهداری خرده ریز ها استفاده کنید.

عکسی از وسایل الکترونیکی خود بگیرید که بعدا متوجه شوید که به چه صورتی باید به هم دیگر متصل باشند.
سریع ترین راه برای اینکه لباس های داخل کمد را جمع آوری کنید این است که همه آنها را به  همان حالت به داخل یک کارتن بزرگ قرار دهید .

 

اسباب کشی آسان با نکات ریز اسباب کشی :

مسلما اسباب کشی کار سختی است ولی اگر همرا با برنامه ریزی باشد برای شما قطعا راحتر خواهد شد.

با توجه به نکات زیر میتوانید این کار را به راحتی انجام دهید:
– قبل از اینکه اسباب و اثاثیه را وارد خانه جدید کنید باید آن را کاملا تمیز کنید.
– در هنگام بسته بندی سعی کنید که کالاهای ضروری را از غیر ضرورری جدا کنید. کالاهای غیر ضروری باید آخر از همه باز شود.
– در ابتدا باید جای وسایل را مشخص کنید و بعد از آن بسته بندی وسایل و کارتن ها را باز کنید.
– برای باز کردن کارتن ها باید برنامه ریزی داشته باشد ٬ هر کارتنی باید در اتاق مخصوص خودش قرار داده شود بهترین حالت باز کردن وسایل در مدت یک هفته است.
– بعد از آنکه وسایل بزرگ آشپزخانه و ظروف را در جای خود قرار دادیم جعبه های خالی را جمع کرده و در انباری قرار دهید.
– همیشه این دقت را داشته باشد که ابتدا وسایل و ظروف بزرگتر را جمع آوری کرده و در قسمت مربوطه قرار دهید سپس شروع به جمع آوری وسایل کوچکتر کنید.
– بر روی مبلمان ها روکش مخصوص به خودش را قرار دهید و لوازم صوتی تصویری را حتما داخل جعبه ی خودش قرار دهید تا دچار آسیب نشوند.
– تمام وسایلی که برایتان با ارزش است را به شخصی بسپارید تا زمانی که اسباب کشی یه پایان برسد.

 

زمان مناسب برای اسباب کشی

احتمالا شما به فکر اسباب کشی آسان هستید و اینکه بهترین زمان برای اسباب کشی وسایل منزل و یا محل کار چه زمانی میباشد ؟
اکثریت مردم تصور میکنند که بهترین فصل برای جابجایی و نقل مکان فقط فصل تابستان است ، در حالی که اگر فرزند محصل و دانشجو ندارید ، بهترین زمان برای اسباب کشی آخرین ماه های سال می باشد و قابل ذکر است که بهترین فصل میتواند اردیبهشت باشد به این دلیل که روزها بلند تر و در این ماهها تعداد اسباب کشی ها کم است ، بنابر این شما میتوانید اجاره ی مسکن با هزینه ی معقول تری داشته باشید و با توجه به کم بودن جابه جایی ها ، هزینه پایین تری برای دریافت خدمات اسباب کشی خواهید داشت .
حال اگر فرزند دانشجو و محصلی دارید بهترین زمان فصل تابستان است ، روزهای بلند تابستان نیز زمان بیشتری را برای انجام یک اسباب کشی آسان در اختیار شما خواهد گذاشت.

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید .۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *