اسباب کشی آسان | بسته بندی وسایل منزل
اسباب کشی آسان و بی دردسر 
۱۳۹۷-۰۴-۰۴
نمایش همه
اسباب کشی و بسته بندی وسایل منزل

اسباب کشی و بسته بندی وسایل منزل

اسباب کشی وسایل منزل

به قول انگلیسی ها ۳ بار اسباب کشی کردن به اندازه یک آتش سوزی ضرر می رساند . اسباب کشی آنقدر کار سختی است که حتی تصور آن ممکن است شما را به وحشت بیندازد اما نترسید ، به نظر می رسد بسته بندی وسایل و باز کردن آن ها بعد از اسباب کشی تمامی ندارد. بعد از مرحله خسته کننده بسته بندی و جابجایی نوبت به چیدمان خانه و باز کردن وسایل می رسد . در این مطلب آموزشی و کاربردی می آموزیم چگونه اسباب کشی بهتر و چیدمان سریع تری داشته باشیم.

 

نحوه صحیح اسباب کشی منزل

۱-  چند هفته قبل از اسباب کشی به فکر تهیه کارتن باشید . وسایل سنگین مثل کتاب را در کارتن های کوچک و وسایل سبک مثل پتو، بالش و لحاف را درون کارتن های بزرگ قرار دهید.
۲-  هر شخص را مسئول یک قسمت از خانه کنید.
۳-  اگر خودتان به تنهایی اسباب را جمع آوری و بسته بندی می کنید بهتر است تا وقتی که بسته بندی وسایل یک اتاق یا قسمتی از خانه تمام نشده به سراغ جاهای دیگر خانه نروید زیرا باعث آشفتگی اوضاع و دوباره کاری شما برای جداسازی وسایل می شود.
۴- در زمان جابجایی و اسباب کشی ، شخصی را در منزل جدید قرار دهید تا کارگرها را راهنمایی کند تا وسایل هر قسمت را تا جایی که امکان دارد بر اساس برچسب روی کارتن ها در جای خود قرار دهند.
۵- کارتن ها و وسایل مربوط به انباری را در همان جا قرار دهید تا بعد از چیدمان وسایل داخل منزل، سر فرصت به چیدن انباری بپردازید.
۶- چیدن وسایل آشپزخانه را در اولویت قرار دهید و اگر این کار را مادر خانواده انجام دهد خیلی بهتر است .
۷-  در منزل جدید نیز هر قسمت از خانه را به شخصی بسپارید ، وسایل و کارتن های هر کسی را به خودش دهید تا چیدمان و جایگزاری آن ها را انجام دهد.
۸- با قراردادن وسایل بزرگ مانند مبلمان و بوفه در گوشه ها از بهم ریختگی محیط خانه جلوگیری کنید و بر اساس فضای باقیمانده به بهترین شکل ممکن چیدمان وسایل را انجام دهید.
۹-  وسایل یا لباس های مربوط به کمدها را سریع آویزان کنید تا هم از چروک شدن آن ها و ایجاد دوباره کاری جلوگیری شود و هم خانه جدید زودتر منظم گردد.
۱۰- هیچ وقت بدون مشخص کردن جای وسایل، آن ها را باز نکنید . این کار باعث می شود مدت زیادی در داخل جعبه های باز شده به دنبال وسایل متفرقه و مختلف بگردید.
۱۱- به هنگام اسباب کشی وسایل منزل ، وسایل چوبی دارای گوشه های زاویه دار ، بیشتر در معرض صدمه قرار می گیرند ، برای مراقبت و نگهداری از این لوازم چوبی ابتدا روی زوایا را با پلاستیک حباب دار و یا حتی پلاستیک ساده یا روزنامه پوشانده سپس لایه دیگری از مقوای ضخیم بر روی آن قرار دهید . برای این کار از چسب های محکم نواری استفاده کنید.
۱۲- ابتدا محل جدید اسباب کشی را تمیز کرده ، سپس سمپاشی کنید . که با وجود هر نوع حشره احتمالی مبارزه شود.
۱۳- بهتر است در زمان بسته بندی اسباب و  وسایل خانه ،  بر روی هر کارتن اسم محل آن و محتویاتش را لیست کنید و بر روی آن بچسبانید.
۱۴- وسایل شستنی مانند ملحفه ها، رومیزی ها و روکش های رختخواب و … را قبل از اسباب کشی بشویید و شستن آن ها را به بعد از آن موکول نکنید تا در زمان چیدن منزل جدید کارها ناقص نماند و فقط به چیدن بپردازید نه شستشو و نظافت .

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید .۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *